Mazovijos regionas (Mazovijos vaivadija)

Mazovija (Mazovijos vaivadija) - regionas yra didžiausias Lenkijoje - jos plotas sudaro 35.598 km2, tai sudaro 11,4% viso šalies ploto. Beveik visa vaivadija, esančių Vidurio Lenkijos žemumų. Šio regiono kraštovaizdis vyrauja žemumose, ir dideliuose Vidurio Europos upių (Vyslos, Bug ir Narew) fiziniai slėniai yra tipiški sausumos dariniai funkcijos. Nors didžiausia Lenkijos miestas yra įsikūręs Mazovijos teritorijoje (Varšuva), regionas išsaugojo daug jo natūralios savybės. Yra dideli plotai miškų, įskaitant Kampinos Forest - Europos mastu tikras stebuklas, kuris yra nacionalinis parkas ir biosferos rezervate, paskirta UNESCO programos Žmogus ir Biosfera "(MAB).

Tas faktas, kad daugiau nei 5 milijonai žmonių gyvena Mazovijos - 13,1% Lenkijos gyventojų ji tankiausiai vaivadija. Jis taip pat yra regionas, kuriame didžiausias Lenkijos miestas, būtent Varšuva, įsikūręs. Miestas turi apie 1,6 milijono gyventojų, o kartu su gretimose teritorijose - 2,5 mln. Tai daro Varšuva vienas iš didžiausių miestų šioje Europos dalyje. Tai reiškia, kad beveik 50% vaivadijos gyventojų gyvena Varšuvos aglomeracijos, ir viso, 64% regiono gyventojų miesto vietovėse. Be tikrai dominuojančia Varšuvoje vaivadija svarbūs urbanistiniai centrai Radom, su 230.000 gyventojų, su 130.000 gyventojų ir Płocku. Kiti yra gerokai mažesnis.

Mazovia regionas yra žemės ūkio, žemės ūkio paskirties žemė sudaro apie 65% vaivadijos bendro ploto (13% žemės ūkio Lenkijos teritorijas). Sudėtis: 71% - ariama žemė, 25% - pievos ir ganyklos, ir 4% - sodai. Mazowsza sodininkystės ir vaisių auginimas regionas. Apie 30% Lenkijos sodų yra Mazovijos. Tai yra daugiau kaip 40% vidaus vaisių produkcijos. Auginami daugiau nei pusė iš obuolių ir 25% braškių ir žemuogių, pagaminti Lenkijoje, Mazovijos vaivadijos. Mazowsza taip pat daržovių ir antras pagal dydį tarp grūdų gamintojų Lenkijoje, viena iš pirmaujančių gamintojų. Mazovijos vaivadija yra pieno gamybos lyderis, ir mėsos gamyba taip pat gali būti įvertinti iš savo stipriąsias puses.

Atsižvelgiant į gamtinės aplinkos apsaugą, Mazowsza kelia daug dėmesio tvariam vystymuisi regione. Šios pastangos lėmė sparčiai didėjantis ekologiškos produkcijos. Jau yra daugiau nei 1000 ekologinių ūkių vaivadijos.
Mazowsza yra langas lenkų kultūros visam pasauliui. Dėl savo audringa istorija, ne daug originalių reikšmingo kultūros paveldo vietas, išgyventi. Suvenyrai praeityje Lenkijos karališkosios pilies Varšuvoje, Varšuvos pastatų taip pat daug rūmus ir dvarų regione bajorų. Nepaisant to, modernumas, kad dominuoja Varšuvoje, daugelis projektų, kurie buvo stebina žmonės su savo drąsiais architektūrin ÷ s vizijos, yra čia.

Mazowsza yra regionas, kuris yra patrauklus investuotojams Lenkijoje. Veiksniai, pavyzdžiui, regioninės ir vidaus rinka dydis, taip pat vietą, kuri yra strateginis gamybos ir paslaugų veiklos, yra svarbiausi aspektai, skatinantys investicijas į Mazovijos. Kiti svarbūs priežastys yra geras susisiekimas su likusioje šalies dalyje ir Europoje, gerai išplėtota IT infrastruktūra, taip pat gerai išsilavinusių, aukštos kvalifikacijos darbo jėgos. Už pastarąjį aspektą kredito eina iš dalies aukštųjų mokyklų ir mokslinių tyrimų ir plėtros centrų, kurios veikia regione ir yra pripažintas visame pasaulyje.

Mazowsza yra ne tai, kad toli nuo kitų Europos sostinių. Tai užtrunka šiek tiek daugiau nei 2 valandas skristi į Paryžiuje ar Londone, o šiek tiek daugiau nei valandą į Berlyną. Gerai išvystyta tinklo puikios dažnai oro ir geležinkelių jungtis su pagrindinių Europos sostinių, Mazovijos ir Varšuvos lengvai prieinamose vietose. Štai kodėl Mazowsza yra gera idėja, kraštovaizdžio, kuris buvo toks įkvėpimas Romantiškas kompozitoriaus Fryderyko Chopino, taip pat verslo vieta savaitgalį. Ji taip pat siūlo galimybę susitikti su žavinga Lenkijos kultūrą, klausytis kai Varšuvos klubuose džiazo paragauti kai į lenkų virtuvės specialybių, pavyzdžiui kaip BIGOS (troškinti patiekalas iš raugintais kopūstais ir / arba šviežių kopūstų, mėsos ir grybų ), zurek (sriuba, pagamintas iš fermentuotos ruginių miltų) Pyragai (koldūnai).

Regional Information
Area sq.km: 35,598
Population: 5,000,000
Member since: 2008
Recipes: 102
Business members: 98
Homepage