Mazovijas (Mazowieckie vojevodiste)

Mazovijas (Mazowieckie vojevodiste) ir lielākais reģions Polijā - tā virsmas laukums ir 35.598 km2, tas ir apmēram 11,4% no kopējās valsts teritorijas. Gandrīz visa vojevodiste atrodas Centrāleiropas Polijas zemienes. Reģiona ainava sastāv pārsvarā no zemienēs, un dabas ielejas lielo Centrālās Eiropas upēm (Visla, Bug un Narew) ir tipiski landform iezīmes. Kaut lielākā Polijas pilsēta (Varšava) atrodas teritorijā Mazovijas, reģions ir saglabājusi daudz no tās dabas raksturs. Ir lielas platības mežu, tostarp Kampinos Forest - īsta brīnums Eiropas mērogā, kas ir nacionālais parks un biosfēras rezervāts, kas apzīmēti ar UNESCO tās programmas Cilvēks un biosfēra (MAB).

Fakts, ka vairāk nekā 5 miljoni cilvēku dzīvo Mazovijas - 13,1% no iedzīvotāju Polijā - padara to visvairāk apdzīvotā vojevodiste. Tas ir arī reģions, kur lielākā Polijas pilsēta, proti Varšava, atrodas. Pilsētā ir apmēram 1,6 miljoni iedzīvotāju, un kopā ar blakus esošo teritoriju - 2,5 milj. Tas padara Varšava viena no lielākajām pilsētām šajā Eiropas daļā. Tas nozīmē, ka gandrīz 50% no vojevodiste iedzīvotāju dzīvo konurbācijas Varšavas, un kopējā, 64% no reģiona iedzīvotājiem pilsētu teritorijās. Neatkarīgi no noteikti dominējošā Varšavā, Vojevodistu svarīgajām pilsētām ietver Radom, ar tās 230,000 iedzīvotājiem, un ar tās 130,000 iedzīvotājiem Plock. Citi ir ievērojami mazāks.

Mazovijas ir lauksaimniecības reģions, tās lauksaimniecības zemes veido aptuveni 65% no vojevodiste kopējās platības (13% no lauksaimniecības zemes Polijā). Sastāvā ietilpst: - 71% aramzeme, 25% - pļavas un ganības un 4% - augļu dārzi. Mazovijas ir dārzkopība un augļu audzēšanas reģions. Aptuveni 30% no Polijas augļu dārzu atrodas Mazovijas. Tas veido vairāk nekā 40% no iekšzemes augļu ražošanai. Vairāk nekā puse no āboliem un 25% no zemeņu ražo Polijā tiek audzēti Mazovijas vojevodistē. Mazovijas ir arī vadošais dārzeņu un otrais lielākais starp graudu ražotājiem Polijā. Mazowieckie vojevodiste ir arī līderis piena ražošanas, un gaļas ražošanu var būt arī novērtēja starp tās stiprās puses.

Ņemot vērā aizsardzību dabiskās vides, Mazovijas liek lielu uzsvaru uz ilgtspējīgu attīstību reģionā. Šie centieni ir radījusi straujam ekoloģisko ražošanu. Ir jau vairāk nekā 1000 ekoloģiskajām saimniecībām vojevodistē.
Mazovijas ir skatlogā Polijas kultūru pasaulē. Sakarā ar to, nemierīgo vēsturi, nav daudz oriģinālās vietas materiālās kultūras mantojuma ir pārdzīvojuši. Mementoes no pagātnes Polijas ietver Royal pils Varšavā, Varšavas ēkām, kā arī daudzas pilis un muižas, kas muižnieku reģionā. Tomēr, tas ir mūsdienīgums, ka dominē Varšavā, daudzi projekti, kas bijušas pārsteidzoši cilvēki ar savu drosmīgo arhitektūras vīzijām, tiek īstenoti šeit.

Mazovijas ir reģions, kas ir pievilcīgs investoriem Polijā. Faktori, piemēram, reģionālo un vietējo tirgu lielumu, kā arī to atrašanās vietu, kas ir stratēģiska nozīme ražošanas un pakalpojumu darbībām, ir svarīgākie aspekti, kas veicina investīcijas Mazovijas. Citas būtiskas iemesli ir laba sabiedriskā transporta satiksme ar pārējo valsts daļu un Eiropu, kas labi IT infrastruktūru, kā arī labi izglītotu, augsti kvalificētu darbaspēku. Par pēdējo aspektu kredīta iet daļēji uz augstākās izglītības skolām un R & D centriem, kas darbojas šajā reģionā un ir atzīta visā pasaulē.

Mazovijas atrodas ne tik tālu prom no citām Eiropas galvaspilsētām. Tas aizņem nedaudz vairāk nekā 2 stundas lidot uz Parīzi, vai Londonu, un tikai nedaudz vairāk par stundu uz Berlīni. Labi attīstīts lielisku bieža gaisa un dzelzceļa savienojumus ar galvenajiem Eiropas galvaspilsētām padara Mazovijas un Varšavas viegli pieejamās vietās. Tieši tāpēc Mazovijas ir laba ideja uz nedēļas nogali, ainavu, kas bija šāds iedvesmas Romantic komponista Frederika Šopēna, kā arī par uzņēmējdarbības vieta. Tā arī piedāvā iespēju tikties ar aizraujošu Polijas kultūru, klausīties kādu džeza Varšavas klubiem, un nogaršot kādu no poļu virtuves ēdieniem, piemēram bigos (sautēti ēdiens izgatavoti no kāpostiem un / vai svaigu kāpostu, gaļu un sēnēm ), żurek (zupa izgatavoti no raudzētas rudzu miltiem) vai pierogi (pelmeņi).

Regional Information
Area sq.km: 35,598
Population: 5,000,000
Member since: 2008
Recipes: 102
Business members: 98
Homepage