Mazovia (Mazowieckie Voivodeship)

Mazovia (Mazowieckie Voivodeship) Polonya'daki en büyük bölgesidir - yüzölçümü miktarları 35,598 km2, bu ülkenin toplam alanının yaklaşık% 11.4 oluşturmaktadır. Neredeyse tüm Voyvodalığında Merkez Lehçe ovalar yer almaktadır. Bölgenin peyzaj ova alanlarında ağırlıklı olarak oluşur ve büyük Orta-Avrupa nehirler (Vistula, Bug ve Narew) doğal vadiler tipik yerşekli özelliklerdir. Polonya'nın en büyük şehir (Varşova) Mazovie topraklarında yer almasına rağmen, bölgenin çok doğal karakterini korumuştur. İnsan ve Biyosfer (MAB) üzerindeki Programı kapsamında UNESCO tarafından bir Ulusal Park ve Biyosfer Rezervi bir Avrupa ölçeğinde gerçek bir mucize, - Kampinos Orman dahil olmak üzere ormanlar geniş alanlar vardır.

5 milyondan fazla insana Mazovia yaşadığı gerçeği - Polonya nüfusunun% 13.1 - bu en kalabalık Voyvodalığında yapar. Ayrıca, en büyük Polonya şehir, yani Varşova, yer almaktadır bölgesidir. Şehir bitişik alanları ile birlikte yaklaşık 1,6 milyon nüfusu ve sahip - 2.5 milyon. Bu Varşova Avrupa'nın bu bölümünde büyük şehirlerinden biri yapar. Bu Voyvodalığında nüfusunun neredeyse% 50 Varşova bileşik kent yaşamak ve kentsel alanlarda bölgenin toplam nüfusun,% 64 olduğu anlamına gelir. Apart kesinlikle baskın Varşova, voivodship en önemli kent merkezlerine olan 230.000 nüfuslu Radom, ve 130.000 nüfuslu Płock bulunmaktadır. Diğerleri oldukça küçüktür.

Mazovie bir tarım bölgesidir, kendi tarım arazilerinin Voyvodalığında toplam alanı (Polonya tarım alanlarının% 13) yaklaşık% 65 oluşturmaktadır. Kompozisyon içerir: 71% - ekilebilir arazi,% 25 - çayır ve meralar ve% 4 - bahçeleri. Mazovia bir bahçecilik ve meyve yetiştiriciliği bölgedir. Cila bahçeleri yaklaşık% 30 Mazovia bulunur. Bu yerli meyve üretiminin 40% oluşturmaktadır. Elma ve Polonya'da üretilen çilek% 25 yarısından fazlası Mazowieckie Voivodeship yetiştirilmektedir. Mazovia Ayrıca sebze ve Polonya'da tahıl üreticileri arasında ikinci en büyük lider üreticisidir. Mazowieckie Voivodeship da süt üretiminde lider, ve et üretimi de gücünü arasındaki puan olabilir.

Dikkate doğal çevrenin korunması alarak, Mazovia bölgenin sürdürülebilir kalkınma vurgu bir çok koyar. Bu çabalar ekolojik üretimde hızlı bir büyüme sağlamıştır. Voyvodalığında 1.000 ekolojik çiftliklerin üzerinde zaten vardır.
Mazovia dünya için Polonya kültürünün vitrin olduğunu. Çalkantılı geçmişi nedeniyle, maddi kültür mirasının çok değil orijinal yerlerinde kalmıştır. Polonya geçmişin mementoes Varşova Royal Castle, Varşova binaların yanı sıra çok sayıda saray ve bölgede eşrafın malikaneleri içerir. Bununla birlikte, Varşova hakim modernite, onların cesur mimari vizyonlara sahip şaşırtıcı insanlar olmuştur birçok proje, burada yürütülmektedir.

Mazovia Polonya yatırımcılar için cazip bir bölgedir. Gibi bölgesel ve iç pazarın büyüklüğü yanı sıra üretim ve hizmet faaliyetleri için stratejik konumu, gibi faktörler Mazovia yatırımı teşvik eden en önemli yönleri vardır. Diğer önemli nedenler ülkenin geri kalanı ve Avrupa'da, iyi gelişmiş bir BT altyapısı yanı sıra, iyi eğitimli, nitelikli işgücü ile iyi ulaşım bağlantıları bulunmaktadır. Geçen yönü için kredi kısmen yüksek öğretim okulları ve bölgede faaliyet gösteren ve dünya çapında tanınan Ar-Ge merkezleri, gider.

Mazovia diğer Avrupa başkentleri arasından değil uzakta yer almaktadır. Paris ya da Londra uçmak için biraz üzerinde 2 saat sürer ve sadece Berlin için bir saatten fazla. Mükemmel sık hava ve ana Avrupa başkentlerine demiryolu bağlantılarının iyi gelişmiş bir ağ Mazovia ve Varşova kolay ulaşılabilir yerlerde yapar. Mazovia Böyle Romantik besteci Frederic Chopin için bir ilham kaynağı, hem de iş yapmak için bir yer olduğunu bir manzara içinde bir hafta sonu için iyi bir fikirdir nedeni budur. Ayrıca Varşova kulüplerinde bazı caz dinlemek için, büyüleyici Polonya kültürünü karşılamak ve bu bigos sıra Polonya mutfağı spesiyaliteleri bazı (lahana turşusu ve / veya taze lahana, et ve mantar yapılmış komposto yemeğin tadı için bir şans sunuyor ), Zurek (fermente çavdar unundan yapılan çorba) veya pierogi (köfte).

Regional Information
Area sq.km: 35,598
Population: 5,000,000
Member since: 2008
Recipes: 102
Business members: 98
Homepage