Pfalz

Pfalz'a ve geçmişini anlamak için geçmişin anahtarı olduğu bin yıllık tarih ve kültür dolu bir atmosfere hoş geldiniz. Keltler asmanın ekilmeye başladığı M.Ö. 500 yılına dayanan bir geçmişi. Daha sonra, Roma egemenliğinde, bu uygulama daha da geliştirildi, yeniden düzenlendi ve rasyonal hale getirildi, böylece Almanya'nın önde gelen şarap bölgelerinden biri olan bugün için temeller atıldı. Pfäzzerwald (Pfalz ormanı) boyunca 85 km'lik bir alana yayılmış yaklaşık 24.000 hektarlık bağ ve üzeri 100 milyon üzeri üzüm dikildi. İklimimiz, güneş ışığına uzun süre maruz kalma (yılda yaklaşık 2.000 saat, yılda yaklaşık 220 gün) ve yağış miktarı ulusal ortalamanın çok altında olan Almanya'nın en hafif bölgelerinden biridir.

Sebzeler, salatalar, patatesler ve kuşkonmaz ile 15.000 hektarın üzerinde tarlada yetiştirilmektedir. Çiftlikte masaya - Pfalz'da gerçek bir slogan. Yiyecek ve şarap - ailemiz ve arkadaşlarımızla birlikte keyif aldık, kültürümüzde kök salmış bir coziness. Birçok şarap festivali ve Alman Şarap Krallığı'nın taç giyme töreni, şenlik geçit töreni, şarap FESTival ve dünyanın en büyük şarap Festivali olan Bad Dürkheimer Wurstmarkt'la birlikte büyük Alman Şarap Hasat Festivali gibi her yıl düzenlenen büyük etkinlikler olduğu gibi Burada Pfalz'da olur!

Ren Vadisi ve sonsuz Biosphere rezervi Palatinate ormanı (Almanya'nın en büyük bitki örtüsü ormanı) üzerinde büyüleyici manzaralarla bölgemiz sizi büyüleyecek. Yaz mevsiminde ormanda biberiye, kekik, adaçayı ve lavanta ve ormandaki kozalaklı ağaç reçinelerinin baharatlı aromaları gibi otlar kokabilir. Uzun yürüyüş, trecking, bisiklet veya tırmanma turlarından sonra, birçok orman kabininden birinde durabilir veya tarihi şehir merkezlerini keşfetmek harika olabilir.

Dolma domuzun midesi, Pfalz karaciğer sosisi, karaciğer köfte parçaları, taze hasat edilmiş, hala mayalı şarap, geleneksel soğan pastası veya daha doğrusu lüks Haute mutfağı gibi tipik bölgesel yemekleri keşfetmek istersiniz - hepsini bulacaksınız İşte. Gelin ve şeflerimizin sunabileceği şeylerden tadını çıkarın. Kestane, kabak, kuşkonmaz, incir, çilek veya patates gibi en iyi yerel ve mevsimlik malzemelerle yapılmış otantik gıda tutkusu sizi Pfalz'a aşık kılacaktır. Gerçek Pfalz'ı keşfedebilir ve uzun süre dayanacak olan mutfak anılarınızı evinize götürürsünüz ...

Pfalz'a otoyol, otobüs ve tren ile kolayca ulaşılabilir. Frankfurt, Karlsruhe, Baden-Baden ve Stuttgart'daki en yakın hava limanlarından araba ile bize ulaşmak yaklaşık 60 dakika sürer.

Lütfen sayfalarımıza göz atın ve kendilerini temsil eden otantik üreticileri, çiftlik mağazaları, restoranlar ve catering şirketlerini bulun.
Pfalz'ın mutfak mirası

Regional Information
Area sq.km: 5,451 
Population: 1,400,000
Member since: 2015
Recipes: 11
Business members: 37
Homepage Facebook Twitter Instagram