Pfalz

Vítejte v Falci a atmosféře plné tisíciletí historie a kultury, ve kterých je minulost klíčem k pochopení přítomnosti. Historie, která se datuje do roku 500 př. Nl, když Kelti začali pěstovat vinnou révu. Později, pod římským pravidlem, byla tato praxe dále rozvíjena, reorganizována a racionalizována, a tak položila základy pro to, co dnes patří mezi přední německé vinařské oblasti. Téměř 24.000 hektarů vysázených vinicemi a více než 100 miliony révy se rozkládá na ploše 85 kilometrů podél Pfälzerwald (les Pfalz). Naše klima je jedním z nejmírnějších v Německu s prodlouženou expozicí slunečnímu světlu (asi 2000 hodin ročně, asi 220 dní za rok) a dešťové srážky velmi pod národním průměrem.

Více než 15 000 hektarů polí se vysazuje se zeleninou, saláty, bramborami a chřestem. Od farmy až po stůl - pravý slogan v Pfalzu. Potraviny a víno - vychutnáváme spolu s rodinou a přáteli, pocit, který je hluboce zakořeněn v naší kultuře. Stejně jako vídeňské festivaly a velké roční akce, jako je korunovace německé královny vína, velký německý sběr vína s jeho slavnostní přehlídkou, vínoFESTival a největší světový festival vína - Bad Dürkheimer Wurstmarkt - to vše Stane se zde v Pfalz!

Náš region Vás okouzlí svým okouzlujícím výhledem na údolí Rýna a nekonečnou biosférickou rezervací Palatinate Forest (největší sousední lesní oblast Německa). V létě můžete cítit byliny jako rozmarýn, tymián, šalvěj a levandule v pláních a kořeněná vůně pryskyřice jehličnanů v lese. Po dlouhé pěší turistice, jízdách, cykloturistice nebo horolezeckém výletu může být skvěle zastavit v jedné z mnoha lesních chatkách nebo poznávat historická centra města.

Ať už se chystáte objevit typické regionální pokrmy, jako je žaludek z plněného prasete, pečená klobása z Pfalz, játrové masové kuličky, čerstvě ulovené, ještě kvasné víno společně s tradičním cibulovým koláčem nebo spíše upscale Haute cuisine - najdete vše zde. Přijďte a vychutnejte si, co naši kuchaři mohou nabídnout. Jejich vášeň pro autentické jídlo, vyrobené z nejlepších místních a sezónních ingrediencí, jako je kaštan, dýně, chřest, fíky, jahody nebo Pfälzer Grumbeer (brambor), vás zamilují do Pfalz. Objevte skutečný Pfalz a vezměte si s vámi kulinářské vzpomínky, které vydrží dlouhou dobu ...

Pfalz lze snadno dosáhnout dálnicí, autobusem a vlakem. K hotelu se dostanete asi za 60 minut autem z nejbližších letišť ve Frankfurtu, Karlsruhe, Baden-Badenu a Stuttgartu.

Projděte prosím naše stránky a najdete autentické výrobce, zemědělské obchody, restaurace a kavárny, kteří zastupují
Kulinářské dědictví Pfalz

Regional Information
Area sq.km: 5,451 
Population: 1,400,000
Member since: 2015
Recipes: 11
Business members: 37
Homepage Facebook Twitter Instagram