Vojevoodkond (Mazowieckie vojevoodkond)

Vojevoodkond (Mazowieckie vojevoodkond) on suurim piirkonnas Poolas - selle pindala ulatub 35598 km2, see moodustab umbes 11,4% kogu riigi territooriumi. Peaaegu kogu vojevoodkond asub Kesk-Poola madalik. Maastik piirkonna koosneb valdavalt madalad alad, ning loodusliku orud suur Kesk-Euroopa jõgesid (Visla, Vika ja Narew) on tüüpiline landform funktsioone. Kuigi suurim Poola linna (Varssavi) asub territooriumil vojevoodkond, piirkonnas on säilinud palju oma loomulikku iseloomu. Seal on suured alad metsa, sealhulgas Kampinosi Forest - tõeline imetleb Euroopa tasandil, mis on rahvuspark ja biosfääri kaitseala, määratud UNESCO tema programmi Inimene ja biosfäär (MAK).

Asjaolu, et üle 5 miljoni inimese elab vojevoodkond - 13,1% elanikkonnast, Poola - teeb kõige suurema rahvaarvuga vojevoodkond. Samuti on piirkonnas, kus suurim Poola linna, nimelt Varssavis asub. Linnas on umbes 1,6 miljonit elanikku, ja koos sellega piirnevate alade - 2,5 miljonit. See muudab Varssavi üks suurimaid linnu selles Euroopa osas. See tähendab, et peaaegu 50% vojevoodkond elanikkonnast elab linnastu Varssavi ja kokku 64% piirkonna elanikest linnapiirkondades. Peale kindlasti valitsev Varssavi vojevoodkonna on oluline linnakeskuste hulka Radom, oma 230000 elanikuga ning Płocki oma 130000 elanikuga. Teised on tunduvalt väiksem.

Vojevoodkond on põllumajandus piirkonda, selle põllumajandusmaa moodustab umbes 65% vojevoodkond kogupindalast (13% põllumajandusmaa Poolas). Koosseisu kuuluvad: 71% - põllumaa, 25% - niidud ja karjamaad ning 4% - puuviljaaiad. Vojevoodkond on aiandus ja puuviljad põllumajandusega piirkond. Umbes 30% Poola viljapuuaiad asuvad vojevoodkond. See moodustab üle 40% kodumaisest puuviljade tootmiseks. Enam kui pooled õunad ja 25% maasikate toodetud Poolas kasvatatakse Masoovia vojevoodkond. Vojevoodkond on ka juhtiv tootja köögiviljad ja teine \u200b\u200bnende hulgast teraviljatootjates Poolas. Mazowieckie vojevoodkond on ka liider piimatootmise ja liha tootmine võib olla ka hinnatud hulgast oma tugevaid külgi.

Võttes arvesse kaitse looduskeskkonnale, Mazovia paneb suurt rõhku jätkusuutlikule arengule piirkonnas. Need on toonud kaasa kiire kasv ökoloogilist tootmist. Seal on juba üle 1000 ökoloogiline talude vojevoodkond.
Vojevoodkond on vaateaknal Poola kultuuri jaoks maailmas. Tänu oma tormilise ajaloo, mitte palju originaal kohtades esemelise kultuuri pärandit on säilinud. Mementoes mineviku Poola sisaldama Royal Castle Varssavis, hoonete Varssavi samuti mitmed paleed ja mõisad aadli piirkonnas. Siiski on modernsus, et domineerib Varssavis, paljud projektid, mis on olnud üllatav inimesed oma julge arhitektuurse visioone, rakendatakse siin.

Vojevoodkond on piirkond, mis on investoritele atraktiivne Poolas. Sellised tegurid nagu suurus piirkondlikul ja kohalikul turul kui ka asukoha, mis on strateegiline tootmine ja osutamine, on kõige olulisemaid aspekte, et soodustada investeeringuid vojevoodkond. Muud olulised põhjused on hea transpordiühendus ülejäänud riigis ja Euroopas, hästi arenenud IT infrastruktuuri, samuti haritud, kõrgelt kvalifitseeritud tööjõud. Krediidi viimase aspekti läheb osaliselt välja kõrgkoolide ja R & D keskused, mis tegutsevad piirkonnas ja on tunnustatud kogu maailmas.

Mazovia asub ole nii kaugel teistes Euroopa pealinnades. See võtab veidi üle 2 tunni sõita Pariisi või Londoni ja veidi üle tunni Berliini. Hästi arenenud võrgustik suurepärase lende ja raudtee ühendused peamine Euroopa pealinnades teeb Mazovia ja Varssavi lihtne kättesaadav kohti. Sellepärast vojevoodkond on hea mõte nädalavahetus maastik, mis oli selline inspiratsiooni Romantiline helilooja Frederic Chopin, samuti koht äri. Samuti pakub võimaluse kohtuda põnevate Poola kultuuri, kuulata mõned jazz Varssavi klubisid ning maitsta erialad Poola köök, nagu bigos (a hautatud roog valmistatud hapukapsas ja / või värske kapsas, liha ja seeni ), Żurek (supp valmistatud kääritatud rukkijahu) või pierogi (pelmeenid).

Regional Information
Area sq.km: 35,598
Population: 5,000,000
Member since: 2008
Recipes: 102
Business members: 98
Homepage