Pfalz

Witamy w Pfalzie i atmosferze pełnej historii i kultury, w której przeszłość jest kluczem do zrozumienia teraźniejszości. Historia, która sięga 500 roku pne, kiedy Celts zaczął kultywować winorośl. Później, pod rządami rzymskimi, ta praktyka była rozwijana, reorganizowana i zracjonalizowana, tworząc fundamenty tego, co dziś jest jednym z wiodących regionów winiarskich w Niemczech. Prawie 24.000 hektarów obsadzonych winnicami i ponad 100 milionami winorośli rozciąga się na obszarze 85 km wzdłuż Pfälzerwald (las Pfalz). Nasz klimat jest jednym z najprzyjemniejszych w Niemczech, z przedłużoną ekspozycją na światło słoneczne (około 2000 godzin rocznie, około 220 dni w roku) i opady znacznie poniżej średniej krajowej.

Na powierzchni 15.000 hektarów posadzone są warzywa, sałatki, ziemniaki i szparagi. Z gospodarstwa do stolika - prawdziwego sloganu w Pfalz. Jedzenie i wino - cieszyły się wraz z rodziną i przyjaciółmi, coziness, która jest głęboko zakorzeniona w naszej kulturze. Podobnie jak w wielu festiwalach wina i wielkich corocznych imprezach, takich jak koronacja niemieckiej królowej sławy, wielki niemiecki festiwal wina z uroczystą paradą, festiwalem wina i największym na świecie festiwalem wina - Bad Dürkheimer Wurstmarkt - to wszystko Dzieje się tutaj w Pfalz!

Nasz region zachwyci Państwa uroczymi widokami na dolinę Renu i niekończący się rezerwat biosfery Palatynat (największy ciągły obszar leśny w Niemczech). W okresie letnim można poczuć zapachy ziół takich jak rozmaryn, tymianek, szałwia i lawenda na równinach i pikantne aromaty żywicy drzew iglastych w lesie. Po długich wędrówkach, wędrówkach, jeździe na rowerze lub wspinaczce można cudownie zatrzymać się w jednej z licznych domków leśnych lub zwiedzić historyczne centra miasta.

Niezależnie od tego, czy lubisz odkrywać typowe dania kuchni regionalnej, takie jak żołądek nadziewanego wieprzowina, kiełbasa wątroby Pfalz, klopsiki wątrobowe, świeżo zebrane, jeszcze drożdżowe wino wraz z tradycyjnym kołem z cebuli lub ekskluzywną kuchnią Haute - znajdziesz to wszystko tutaj. Przyjdź i przekonaj się, co mają do zaoferowania szefowie kuchni. Ich pasją do autentycznych potraw, z najlepszych lokalnych i sezonowych składników, takich jak kasztan, dynia, szparagi, figi, truskawki czy Pfälzer Grumbeer (ziemniak), sprawią, że pokochasz Pfalz. Odkryj prawdziwy Pfalz i zabierz ze sobą kulinarne wspomnienia, które trwają długo ...

Pfalz można łatwo dojechać autostradą, autobusem i pociągiem. Z najbliższych lotnisk we Frankfurcie, Karlsruhe, Baden-Baden i Stuttgarcie trwa około 60 minut.

Proszę zapoznać się z naszymi stronami i znaleźć prawdziwych producentów, sklepów rolnych, restauracji i cateringowców, którzy reprezentują
Kulinarne Dziedzictwo Pfalz

Regional Information
Area sq.km: 5,451 
Population: 1,400,000
Member since: 2015
Recipes: 11
Business members: 37
Homepage Facebook Twitter Instagram